CHOVATELSKÁ STANICE PAPILLONŮ "MODRÁSEK Z RÁJE"

Rodinná chovateská stanice Modrásek z ráje je situována do srdce Českého ráje, obce Modřišice. Zakladatelkou CHS je Petra Richterová a její fena Eminence Pipa Hrabovský ráj. 

Novinka - Vrh B - 4 holčičky narozené 1.11.2019, matka EMINENCE PIPA HRABOVSKÝ RÁJ, otec CHARMAN MOTÝLEK Z NEVADY

BEATRICE MODRÁSEK Z RÁJE (PRODANÁ) - sobolí, s nestandardním bílým znakem na uchu

BRIDGITTE MODRÁSEK Z RÁJE (PRODANÁ) - sobolí, velmi pěkná uzavřená lysinka, velmi temperamentní, předpoklad i na sport a agility. 

BROWNIE (VIKY) MODRÁSEK Z RÁJE (PRODANÁ) - sobolí 

BLUEBERRY MODRÁSEK Z RÁJE  (PRODANÁ) - černobílá, od narození má drobnou pomalu se zmenšující fontanelu, kvůli které pravděpodobně nebude vhodná do chovu, jako společenský mazlíček je ale velmi vhodná, kontaktní a klidná povaha.   

O plemeni

Papillon patří mezi společenská plemena. Svojí povahou a konstitucí se však řadí mezi univerzálně "použitelná" plemena. Naši pejsci jsou nejen výteční kamarádi a společníci, ale není problém s nimi vyrazit na kole nebo koloběžce a musíme je většinou přemlouvat, aby se alespoň na chvíli dali strčit do cestovního batohu nebo přepravky na nosič a nechali se chvíli svézt. Stejně tak ale přivítají podvečerní siestu v lenošce po boku svých páníčků.

Přes svoji nádhernou a dlouhou srst nevyžadují nepřiměřeně náročnou péči o jejich vzhled. Toto plemeno se nestříhá, pravidelné vyčesávání odumřelé srsti je pochopitelně podmínkou hezky upravého papillona. Pokud se rozhodnete jezdit po výstavách, budete se na úpravě srsti spojené s koupáním, šamponováním, česáním a kondicionérováním vyřádit podstatně více - doporučujeme však v rámci zdraví kůže vašeho papillona tuto péči nepřehánět.

Více informací o plemeni na Papillon wikipedie, CMKU a MSKS.